portfolio

Plugin, wtyczki, skrypty, darmowe materiały wszytko co pomaga w web design.

TinyPNG – zmniejsz pliki PNG

// 03 maja, 2013 //

Tools

PNG to format plików graficznych charakteryzując się możliwością zapisania przeźroczystego tła. Pliki takie często używane są przy budowie stron www. Mają jednak pewną wadę – przeźroczystość “waży” dużo w kilobajtach i czasami pliki używającej jej są dość duże. Można oczywiście, próbować je skompresować używając “Save for Web” w Photoshopie, jednak nie zawsze przynosi to oczekiwane efekty.

 

Tutaj z pomocą przychodzić TinyPNG – Panda – tinypng.org

 

tinypng-panda

 

Jest to narzędzie online pozwalające zmniejszyć objętość plików PNG, poprzez konwersje z 24 bitowych  plików na 8 bitowe, redukcję kolorów niewidocznych dla oka (posteryzację) oraz usunięcie dodatkowych nadmiarowych danych z kompresowanego pliku.

 

Jak to działa?  Bardzo prosto, wejdź an stronę i wyślij swój plik do konwersji a za chwilę otrzymasz wersję “odchudzoną”.

 

Testowaliśmy serwis na dużych tłach zapisanych w PNG i trzeba przyznać  ze efekty były bardzo zadowalające.  Z czystym sumieniem możemy polecić te narzędzie online.  Mniejsze kliki PNG przyspiesza ładowanie strony, co pozytywnie odbije się na comiesięcznym transferze, szybkości ładowania się strony, co przekłada się na komfort użytkowania użytkownika jak i parametry SEO, uwzględniające szybkość lądowania strony.

 

Nic tylko używać.

 

O autorze postu:

Stripes - to blog o projektowaniu - design. Zawiera artykuły stanowiące inspirację jak i porady z zakresu web design, ilustracji, projektowania graficznego oraz ciekawe reklamy kreatywne. Piszemy również o metodach projektowych oraz inspirujących stronach www.

Kolejne posty

Powrót do góry

Ostatnio dodane

Alivia kampania – wygraj z rakiem

Platige Image wraz z współpracą z Saatchi&Saatchi/Interactive Solutions pokazało swój kunszt i klasę. Tym razem w nowej reklamie kampanii Alivii – fundacji onkologicznej, która zachęca

/ czytaj więcej

Darmowe czcionki #5

Wraz z wiosną wracamy do cyklu o typografii – darmowe czcionki . Tym razem kilka wyselekcjonowanych krojów z polskimi znakami w sam raz do nowych

/ czytaj więcej

Web design – inspirujące strony #3

Nowy miesiąc to najlepszy czas na nowe inspiracje – kolejny w cyklu web design inspiracje. Garść pomysłów i rozwiązań stosowanych przez innych twórców. Szczypta inspiracji

/ czytaj więcej