portfolio

Plugin, wtyczki, skrypty, darmowe materiały wszytko co pomaga w web design.

Impressionist UI pack – recenzja

// 07 czerwca, 2012 //

Tools

 

Dzięki uprzejmości designmodo.com dostaliśmy do naszej dyspozycji pakiet Impressionist – User Interface Pack. Pakiet tematyczny w wersji ECO – soczyste zielenie ładnie komponujące się z nowoczesną szarością.

 

Cały pakiet został wykonany przez dwóch projektantów: Vladimira Kudinov i Sergeya Shmidta. Vladimir Kudinov zaprojektował wszystkie elementy interfejsu a Sergeya Shmidt ponad 200 ikon.

 

Impressionist to największy pakiet elementów UI jaki dotychczas widziałem Ilość elementów w plikach jest niesamowita. Od prostych buttonów, suwaków, ikonek, check boxów, po pełne boksy informacyjne, wykresy, strickery, różnego rodzaju slidery, stronicowania, belki menu, panele rozsuwane, prezentacje mapek dojazdu, logowania, filtry suwakowe.

 

Dużo tego co? Projektanci przewidzieli chyba prawie każdy możliwy element z jakim można się spotkać. Dodatkowo mamy również makiety iPhona, iPoda, Maca pozwalające ładnie prezentować projekty lub grafiki. Elementów w sumie jest ponad 300, ładnie podzielonych w pięć plików PSD z zgrupowanymi warstwami, ładnie opisane. Wszystko okraszone Helvetica Neue lub Gotham ( czcionki nie załączone w pakiecie). Każdy element wykonany jest z wielką dbałością o detale, prawdziwy fetysz dla fanów UI. Mając Impressionist można wykonać prawie każdy interfejs webowy. Dodatkowo każdy element w pakiecie jest wypełni edytowalny i skalowany.

 

Wykonane są na kształtach (shapes) posiadających pełne ostylowanie. Daje nam to duże możliwości. Nie dość, że możemy dostosowywać elementy do swoich potrzeb, to możemy również eksperymentować z modyfikacją. Jest to naprawdę fajna sprawa. Nie będzie problemu z użyciem elementów w web design czy ilustracji.

 

Dodatkowo pakiet zawiera 200 x 3 ikon (PSD + AI). Są to ikony systemowe oraz pakiet social icons w wymiarach 16, 32, 64 px. Ikony są fajnie dobrane i dobrze wystylizowane. Są również w pełni edytowalne oraz skalowalne (shapes).

 

Pakiet możemy dostać na dwóch licencjach: Personal License ($39) lub Developers License ($149) oraz w czterech stylach graficznych (Air, Aurora, Hybrid i Spice). Każdy ze styli jest wizualną perełką. Cena jaką trzeba zapłacić za pakiet przekłada się w 100% na jakość produktu jaki otrzymujemy. Nie trzeba już kopać po własnych bibliotekach interfejsów UI, tutaj mamy wszystko pod ręką, dosłownie wszystko. Nie dość, że Impressionist ułatwia codzienną pracę w web design to dodatkowo może wiele nauczyć każdego projektanta. Nic tylko kupować, bo warto.

 

Poniżej podgląd elementów.

 

O autorze postu:

Stripes - to blog o projektowaniu - design. Zawiera artykuły stanowiące inspirację jak i porady z zakresu web design, ilustracji, projektowania graficznego oraz ciekawe reklamy kreatywne. Piszemy również o metodach projektowych oraz inspirujących stronach www.

Kolejne posty

Powrót do góry

Ostatnio dodane

Alivia kampania – wygraj z rakiem

Platige Image wraz z współpracą z Saatchi&Saatchi/Interactive Solutions pokazało swój kunszt i klasę. Tym razem w nowej reklamie kampanii Alivii – fundacji onkologicznej, która zachęca

/ czytaj więcej

Darmowe czcionki #5

Wraz z wiosną wracamy do cyklu o typografii – darmowe czcionki . Tym razem kilka wyselekcjonowanych krojów z polskimi znakami w sam raz do nowych

/ czytaj więcej

Web design – inspirujące strony #3

Nowy miesiąc to najlepszy czas na nowe inspiracje – kolejny w cyklu web design inspiracje. Garść pomysłów i rozwiązań stosowanych przez innych twórców. Szczypta inspiracji

/ czytaj więcej