portfolio

Inspiracje z web design, projektowania graficznego, reklamy kreatywnej

JKBFletcher – Superheros

// 25 lipca, 2012 //

inspiration

Lato w pełni, więc luźniejszy temat na blogu. Dzisiaj postanowiłem opisać niesamowite prace JKBFletcher. Jest to australijski artysta mieszkający i tworzący w Melbourne. Zachwycił mnie.

 

Tutaj muszę wspomnieć, że wychowałem się  na komiksach i superbohaterach. Co było dość ekstrawaganckim hobby w latach 90 w Polsce. Serie tematyczne wydawane przez ówczesne TM-SEMIC, były tylko nikłym światełkiem, tego co działo się w USA w uniwersach Marvela i DC. Jednak jestem niezmiernie wdzięczny, że TM-SEMIC pokazało nam choć trochę tego świata.

 

JKBFletcher podszedł do tematu superheros od zupełnie innej strony. Strony, która zapada głęboko w pamięć. Połączył zmysłowość, realizm, erotyzm z etosami reprezentowanymi poprzez rożne wcielenia herosów – honor, odwaga, cnota. Wszystko to zaserwował w tak realny sposób, że prawie udaje się dotknąć jego obrazów. Ożywił, tchną życie w hiperrealistycznych pracach. Patrząc na prace odczuwa się przyciąganie, subtelnie budowaną intymność. Bliskość. To coś co sprawia, że trudno oderwać wzrok.

 

Fletcher gra erotyzmem, który zachwyca. Gra niepewnością, namiętnością, rządzą, emocjonalnym napięciem  prawie jak chwilę przed pierwszym pocałunkiem, pierwszym dotykiem kochanków. Zamyka to w formie, która w tej danej chwili tworzy z nas herosów, sekundzie, która napawa siłą.

 

Zobaczcie sami.

 
 

 

 

 

O autorze postu:

Stripes - to blog o projektowaniu - design. Zawiera artykuły stanowiące inspirację jak i porady z zakresu web design, ilustracji, projektowania graficznego oraz ciekawe reklamy kreatywne. Piszemy również o metodach projektowych oraz inspirujących stronach www.

Kolejne posty

Powrót do góry

Ostatnio dodane

Alivia kampania – wygraj z rakiem

Platige Image wraz z współpracą z Saatchi&Saatchi/Interactive Solutions pokazało swój kunszt i klasę. Tym razem w nowej reklamie kampanii Alivii – fundacji onkologicznej, która zachęca

/ czytaj więcej

Darmowe czcionki #5

Wraz z wiosną wracamy do cyklu o typografii – darmowe czcionki . Tym razem kilka wyselekcjonowanych krojów z polskimi znakami w sam raz do nowych

/ czytaj więcej

Web design – inspirujące strony #3

Nowy miesiąc to najlepszy czas na nowe inspiracje – kolejny w cyklu web design inspiracje. Garść pomysłów i rozwiązań stosowanych przez innych twórców. Szczypta inspiracji

/ czytaj więcej